Новини
646

Жителі Олешок що були у вимушеній відпустці можуть взимку залишитись без субсидії

«Попереду опалювальний сезон, і моя сім’я дуже розраховує отримати житлову субсидію, – написала в редакцію лист Олена з Олешок. – Улітку ми субсидію не отримуємо, вона по доходах виходить у нас нульова, а от зима – інша справа. Опалення дорого коштує, та й електроенергії ми використовуємо більше, тож дуже хочеться, щоб держава нас не лишила субсидії. Справа в тому, що я працюю на приватному підприємстві й три місяці знаходилася у відпустці за свій рахунок. Закон дозволив роботодавцям не сплачувати за таких своїх робітників єдиний соціальний внесок, таким чином мене й інших співробітників залишено без нарахування стажу. Але це можна якось пережити, це тимчасові складнощі, й до пенсії далеко. А от зараз ми хвилюємося, чи отримаємо субсидію. Відомо, коли за людину не сплачено податок ЄСВ у Пенсійний фонд, то й субсидію не нарахують. Там є певні умови щодо цього. А що ж буде з такими громадянами, як я? Чи вплине цей період без сплаченого податку на зимову субсидію? Будь ласка, з’ясуйте це питання в спеціалістів»

Звісно, «Гривна» відреагувала на таке прохання читачки, адже воно дійсно актуальне в цей час. До того ж, схоже запитання – щодо нарахування літньої субсидії – надійшло від херсонки Світлани.

За коментарем ми звернулися до начальника управління соцзахисту Суворовської райради Херсона Алли Безкоровайної. Вона розповіла, що при нарахуванні літньої субсидії 2020 року для розрахунку взяли період 3-го та 4-го кварталів 2019 року, відповідно – доходів громадян. Тобто нарахування літньої субсидії карантин ніяк не торкнувся.

Щодо надання субсидії на опалювальний період 2020–2021 років, то спеціалісти будуть керуватися Постановою Кабміну No 247 від 25.03.2020 року. Відтак у документі говориться, що призначати житлову субсидію громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину за встановленим урядом порядком і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, будуть на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації Центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

А от що стосується робітників, які залишалися працевлаштованими, але без сплати за них ЄСВ, який є ключовим показником при нарахуванні субсидії, нічого в постанові не сказано. Спеціалісти очікують додаткові роз’яснення з уряду щодо цього, адже, певно, таких громадян було немало.

Популярне

вгору
Адміністрація інтернет-сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів користувачів, які розміщені на сторінках нашого інтернет-сайту, а також за наслідки їхньої публікації і застосування. Думка авторів статей, коментарів, розміщених на наших сторінках, можуть не збігатися з думками і позицією редакції нашого інтернет-сайту. Адміністрація веб-сайту не несе ніякої відповідальності за збитки, понесені в наслідок використання або невикористання його інформації та сервісів.