Новини
1.9K

Сумнівні рейтинги Виноградівської ОТГ

Нещодавно читачам у мережі фейсбук викладали рейтинги громад Херсонської області проведених нікому невідомими суб’єктами. Рейтинги як на нашу думку дуже сумнівні, адже як можна порівнювати ОТГ з міськими або селищними та сільськими радами, які ще не об’єдналися.

І ось на офіційному сайті Децентралізації нещодавно було опубліковано рейтинги оцінювання за І півріччя 2020 року ОТГ.

За підсумками І півріччя 2020 року проведено оцінювання та сформовано рейтинг ОТГ за такими фінансовими показниками:

 1. доходи загального фонду на 1-го мешканця (співвідношення обсягу надходжень доходів загального фонду без трансфертів до кількості мешканців відповідної ОТГ);
 2. видатки загального фонду на 1-го мешканця (співвідношення обсягу видатків загального фонду до кількості мешканців відповідної ОТГ);
 3. видатки на утримання апарату управління у розрахунку на 1-го мешканця (співвідношення обсягу видатків на утримання апарату управління, проведених за рахунок коштів загального фонду, до кількості мешканців відповідної ОТГ);
 4. рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до загальної суми доходів загального фонду бюджету ОТГ з урахуванням базової чи реверсної дотації без урахування субвенцій з державного бюджету);
 5. співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду (співвідношення видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування із сумою доходів загального фонду без урахування трансфертів з державного бюджету, у відсотках);
 6. питома вага заробітної плати у видатках загального фонду бюджету ОТГ (відсоткова частка проведених із загального фонду бюджету видатків на заробітну плату з нарахуваннями до обсягу видатків загального фонду бюджету без урахування трансфертів, перерахованих з бюджету ОТГ до інших бюджетів);
 7. питома вага капітальних видатків у загальному обсязі видатків (частка капітальних видатків у сумарному обсязі видатків загального та спеціального фонду відповідного бюджету ОТГ).

Аналіз проведено у розрізі 872 ОТГ (тих, які у 2020 році мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом), які згруповано за критерієм чисельності населення, в окрему групу виділено міста обласного значення, у яких відбулася процедура об’єднання чи приєднання згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»:

 • Група 1 – ОТГ з чисельністю населення понад 15 тис. жителів;
 • Група 2 – ОТГ з чисельністю населення від 10 до 15 тис. жителів;
 • Група 3 – ОТГ з чисельністю населення від 5 до 10 тис. жителів;
 • Група 4 – ОТГ з чисельністю населення менше 5 тис. жителів;
 • Група 5 – ОТГ-міста обласного значення.

Таблицю дивіться нижче.

За критерієм чисельності населення Виноградівська ОТГ  була віднесена до 2 Групи.

Так от, згідно показників виконання бюджету Виноградівською ОТГ за І півріччя 2020 року маємо досить сумну картину щодо рейтингів цієї громади, яка дуже відрізняється від тих рейтингів, які нещодавно були опубліковані сумнівними компаніями у мережі фейсбук.

Чиселеність населення станом на 01.01.2020 року у Виноградівській ОТГ становила 12 300 чол.

Доходи загального фонду на 1-го мешканця Виноградівської ОТГ  за І півріччя становили 689 грн. Рейтингове місце за даним показником – 123.

Видатки загального фонду на 1-го мешканця склали 2455,9 грн. Рейтингове місце – 125.

Видатки на утримання апарату управління на 1-го мешканця склали 263,8 грн. Рейтингове місце – 9.

Рівень дотаційності бюджету склав 50,1%. Рейтингове – 111 місце.

Співвідношення видатків на утримання апарату із сумою доходів загального фонду становить 38,3%. Рейтингове місце – 114.

Питома вага заробітної плати у видатках загального фонду становить 84,8%. Рейтингове місце – 89.

Питома вага капітальних видатків у загальній суммі становить 9,1%. Рейтингове місце – 41.

Загальне рейтингове місце Виноградівської ОТГ – 112 із 134 ОТГ які оцінювалися і знаходяться у цій групі.

Крім того усі громади Херсонської області, що перебувають у цій групі знаходяться значно вище Виноградівської ОТГ, а Виноградівська громада займає останнє місце серед громад Херсонщини.

Згідно вищевикладеного, можна прийти до висновку, що Виноградівська ОТГ лідирує у рейтингу лише на утримання роздутого управлінського апарату, в якому працюють родичі та наближені до голови ОТГ Шматенка С.В. люди.

Доходи ОТГ дуже низкі, видатки перевищують доходи майже втричі, дотаційність бюджету становить стільки ж скільки доходи, а видатки на заробітну плату становлять майже 90% видатків загального фонду бюджету.

Підсумовуючи зазначене, стає зрозумілим, що ні про який розвиток і прогрес в громаді мова не йде. Фактично громада існує за рахунок дотацій.

Р. s. Чекаємо на нові казки, прихильників голови Виноградівської ОТГ Шматенка С.В. і Ко, але цифри і реальні докази річ вперта.

Популярне

вгору
Адміністрація інтернет-сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів користувачів, які розміщені на сторінках нашого інтернет-сайту, а також за наслідки їхньої публікації і застосування. Думка авторів статей, коментарів, розміщених на наших сторінках, можуть не збігатися з думками і позицією редакції нашого інтернет-сайту. Адміністрація веб-сайту не несе ніякої відповідальності за збитки, понесені в наслідок використання або невикористання його інформації та сервісів.