Новини
290

В Олешківських пісках відбудеться спецпроект Dream Гогольfest

У Херсоні 4-5 вересня відбудеться Dream ГогольFEST – 2021, спеціальну подію фестивалю – перформанс «30 із 40» – представлять на території національного природного парку «Олешківські піски».

Про це на пресконференції, що відбулася на території НПП «Олешківські піски», повідомив президент Гогольfest Владислав Троїцький, передає кореспондент Укрінформу.

«4 вересня ми будемо тут робити перформанс «30 із 40»… Мойсей водив 40 років, ми вже 30 йдемо – ще десяток», – сказав Троїцький.

За його словами, 5 вересня заходи фестивалю відбуватимуться вже у Херсоні.

Ініціював проведення одного із заходів Гогольfest в Олешківських пісках генеральний директор обласного академічного музично-драматичного театру ім. Куліша Олександр Книга. За його словами, він ще кілька років тому вів перемовини з кількома оперними театрами України для того, щоб зробити справжню оперу в Олешківських пісках – вночі, з вогнями. Проте, як зазначив він у розмові з кореспондентом агентства, для того, щоб привезти сюди оперу, необхідний значний фінансовий ресурс.

А надихнув його на ідею запропонувати проведення спеціальної події Dream Гогольfest в Олешківських пісках інший перформанс Гогольfest – «Дорога додому», що відбувся на трасі Маріуполь-Донецьк.

«Ми об’єднуємо енергію двох фестивалів – Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» і Гогольfest, бо починаються обидва фестивалі 3 вересня… Буде потужно. Усе таки – 30 років Незалежності України, і всі події, що відбуваються, вони присвячені цьому… 30 років позаду, треба щось робити серйозне і змінювати свою країну разом», – зазначив Книга.

За його словами, наразі ще точно не визначена остаточно локація на території Олешківських пісків – ще обирають між кількома варіантами.

Директор Гогольfest Максим Демський зазначив, своєю чергою, що спеціальний проєкт «30 із 40» – це ще й про те, що якщо ти був під окупацією століттями, потрібен час, щоб змінитися. «Ми, українці, пройшли 30 (років – ред.) і у нас частина «рабства» дійсно зникла… і Майдан про це… І від того, як ми проживемо наступні 10 років – від цього залежить, наскільки швидко ми змінимося», – сказав він, підкресливши, що подія, яка відбуватиметься в Олешківських пісках, лише народжується, організатори хочуть, щоб все було «природнім, живим».

Як повідомляв Укрінформ, у Херсоні 4-6 вересня 2020 року вперше відбувся міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва Гогольfest – Dream Гогольfest.

Гогольfest – міжнародний мультидисциплінарний циклічний фестиваль сучасного мистецтва. В 2019 році увійшов до топ-5 найкращих фестивалів Європи за рейтингом EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) та отримав офіційний лейбл. За час існування, з 2007 до 2021 року, GOGOLFEST відвідали понад 600 тис глядачів, на 22 локаціях у 6 містах відбулося 4 тис подій, в яких взяли участь близько 22 тисяч українських та закордонних митців з більш ніж 40 країн світу.

Популярне

вгору
Адміністрація інтернет-сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів користувачів, які розміщені на сторінках нашого інтернет-сайту, а також за наслідки їхньої публікації і застосування. Думка авторів статей, коментарів, розміщених на наших сторінках, можуть не збігатися з думками і позицією редакції нашого інтернет-сайту. Адміністрація веб-сайту не несе ніякої відповідальності за збитки, понесені в наслідок використання або невикористання його інформації та сервісів.