Новини
135

У Олешківському лісі цього року з’явився новий вид шкідників

Ліси Херсонської області всихають від шкідників. Пошкоджені дерева можна помітити на околицях, з дороги. У Великокопанівському лісомисливському господарстві цьогоріч з’явився новий шкідник – великий сосновий лубоїд.

У Великокопанівському лісництві ростуть сосни звичайні. Шкідники за кілька місяців можуть знищити здорове дерево, говорить головна ліснича Ольга Тарасенко.

Якщо повністю це хвойне насадження, значить тут великий спектр різних захворювань і шкідників зустрічаються. На нашому підприємстві в принципі найшкідливіші – це звичайний і рудий сосновий пильщик. У нас їх найбільші осередки, тобто вони як рудий, так і звичайний. Вони об’їдають хвою, таким чином призводять до пригнічення самого дерева. Тому що вони позбавляють його живлення, коли немає хвої на дереві”, – каже Ольга Тарасенко.

Головна ліснича каже, що цьогоріч з’явився новий шкідник – великий сосновий лубоїд. За її словами, він заселяє ослаблені дерева і призводить до їх загибелі.

Боротися зі шкідниками можна хімічним методом. Для цього необхідна авіація, але наразі грошей немає, тому, за словами Ольги Тарасенко, у Великокопанівському лісництві проводять санітарні рубки.

“Наразі на нашому підприємстві обраховується близько 5 тисяч гектарів насаджень, що висихають, тобто це насадження, які потребують санітарних заходів. Що входить у санітарні заходи? Це ліквідація захаращеності, санітарно-вибіркові та суцільні санітарні рубки. З початку цього року ми вже зрубали 48 гектарів, а так – до 150 гектарів. Так ми унеможливлюємо розвиток цих вторинних шкідників, які далі спричиняють всихання всього лісу”, – каже Ольга Тарасенко.

Забороняють проводити санітарні рубки з 15 квітня по 15 червня, коли триває “сезон тиші”. В цей час у птахів і тварин з’являється потомство. Шум може їх налякати, – додає Ольга Тарасенко.

Популярне

вгору
Адміністрація інтернет-сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів користувачів, які розміщені на сторінках нашого інтернет-сайту, а також за наслідки їхньої публікації і застосування. Думка авторів статей, коментарів, розміщених на наших сторінках, можуть не збігатися з думками і позицією редакції нашого інтернет-сайту. Адміністрація веб-сайту не несе ніякої відповідальності за збитки, понесені в наслідок використання або невикористання його інформації та сервісів.